Open vision bar

SCORES AND INFORMATION

MONDAY OCTOBER 25
(VOLLEYBALL) 4th Region Tournament at Russellville - Clinton Co. 3  Barren Co.  0
                                                                                          25-14, 25-8, 25-11

SATURDAY OCTOBER 23
(CROSS COUNTRY REGION MEET) CLASS 3A REGION 2 at Hardin County Fairgrounds. Barren Co. girls finished 4th and qualify for the state meet. Individually: Gracie Reed finished 3rd overall and Chesney McPherson was 4th overall.

FRIDAY OCTOBER 22
(FOOTBALL) Meade Co. 30   Barren Co.  20

THURSDAY OCTOBER 21
(FRESHMEN FOOTBALL)  Barren Co. 20   Pulaski Southwestern  0

(BCMS GIRLS BASKETBALL) 7TH - Barren Co. 29   Monroe Co.  28
                                                  8TH - Barren Co. 53   Monroe Co.  6

TUESDAY OCTOBER 19
(VOLLEYBALL) 15th District Tournament Championship 
                          Allen Co.-Scottsville  3   Barren Co.  0    11-25, 29-31, 14-25

(BCMS GIRLS BASKETBALL)7TH - Barren Co.  45   Grayson Co.  10
                                                8TH - Barren Co.   48   Grayson Co. 16

MONDAY OCTOBER 18
(VOLLEYBALL) 15th District Tournament - Barren Co. 3  Monroe Co. 1   
                                  24-26, 25-21, 25-13, 25-19

SATURDAY OCTOBER 16
(CROSS COUNTRY) Meet of Champions at Bourbon Co. - Class 3A 5K Chesney McPherson finished 2nd overall. In the Girls Middle School Championship - Gracie Reed was 3rd overall out of almost 400 runners in the event

FRIDAY OCTOBER 15
(FOOTBALL)  North Hardin 23  Barren Co. 6

(BCMS GIRLS BASKETBALL)  7TH - Barren Co. 27  Cumberland Co. 14
                                                   8TH - Cumberland Co. 31  Barren Co. 26

THURSDAY OCTOBER 14
(VOLLEYBALL) Varsity - Barren Co. 2   Russellville  0    25-9, 25-12
                                 JV - Barren Co.  2  Russellville  0    21-8, 21-4

TUESDAY OCTOBER 12
(GIRLS SOCCER) Region Tournament Semifinals at South Warren
                                 Greenwood 5   Barren Co.  1

(VOLLEYBALL) Varsity - Barren Co. 2   Butler Co.  1    26-25, 26-28, 28-26
                            JV - Barren Co. 2  Butler Co.  0    21-14, 21-10
                         Freshmen - Butler Co. 2  Barren Co.  0     16-21, 13-21

MONDAY OCTOBER 11
(GIRLS SOCCER) Region Tournament at South Warren - Barren Co. 10  Clinton Co.  0

(BOYS SOCCER) Region Tournament at Bowling Green - Franklin-Simpson  5  Barren Co.  2

(VOLLEYBALL) Varsity - Barren Co. 2  Warren Central  0     25-18, 25-20
                           JV - Barren Co.  2   Warren Central  0    21-16, 21-15
                      Freshmen - Barren Co.  2  Warren Cental 0    21-16, 21-11

(JV FOOTBALL) Barren Co.  20    Greenwood   6

FRIDAY/SATURDAY OCTOBER 8 & 9
(BOYS GOLF) State Tournament - Sophomore Jameson Corbin finished tied for 56th overall with a two day total of 162. 77 in round one on Friday and 85 in round two on Saturday.

TUESDAY/WEDNESDAY OCTOBER 5 & 6
(GIRLS GOLF) State Tournament - Senior Landry Steenbergen shot an 82 on Day 1 and an 87 on Day 2 to finish with a two round total of 169 at Bowling Green Country Club

SUNDAY OCTOBER 3
(BOYS SOCCER) District Championship - Glasgow 6  Barren Co. 1

SATURDAY OCTOBER 2
(GIRLS SOCCER) District Championship - Barren Co. 3  Glasgow 0   6th straight District Championship

(BOYS SOCCER) District Tournament - Barren Co. 8   Allen Co.-Scottsville  1

FRIDAY OCTOBER 1
(FOOTBALL)  Barren Co. 15   Central Hardin 14

THURSDAY SEPTEMBER 30
(GIRLS SOCCER)  Barren Co.  1   Warren Central  0

(VOLLEYBALL) Varsity - Barren Co.  2   Cumberland Co.  0   25-18, 25-13
                               JV - Barren Co.  2  Cumberland Co.  0   21-11, 25-16
                             Freshmen - Barren Co. 2  Cumberland Co. 0  21-10, 21-6

(FRESHMEN FOOTBALL)  Bowling Green  30   Barren Co.  0

(BCMS BOYS SOCCER)  Glasgow 6  Barren Co.  1

WEDNESDAY SEPTEMBER 29
(GIRLS SOCCER) Lincoln Co.  3   Barren Co.  2

TUESDAY SEPTEMBER 28
(BOYS GOLF) Region Golf Tournament at Rolling Hills - Trojans finished 5th. Jameson Corbin qualified for the State High school Golf Tournament for the second year in a row.

(BOYS SOCCER) Russellville 4   Barren Co.  1

(VOLLEYBALL)Varsity - Hart Co. 2   Barren Co. 0    21-25, 21-25
                            JV - Hart Co. 2  Barren Co. 1    18-21, 21-17, 19-21
                       Freshmen - Hart Co. 2  Barren Co. 1    21-12, 17-21, 13-21

(BCMS FOOTBALL) District Tournament - Barren Co.  2      Allen Co.  0

(BCMS GIRLS SOCCER)  Barren Co.  6   Moss  2

(BCMS SOFTBALL)   District Tournament -   Allen Co. 11  Barren Co.  0


MONDAY SEPTEMBER 27
(GIRLS GOLF) Region Golf Tournament at Indian Hills - Landry Steenbergen finished 5th overall with an 85 and qualified for the State High School Golf Tournament. Team score was 394. 

(GIRLS SOCCER)  Barren Co.  10  Glasgow  0

(VOLLEYBALL) Varsity - Barren Co. 3   Monroe Co. 0     25-10, 25-16, 25-20
                              JV - Barren Co.  2  Monroe Co.  0    21-17, 21-9

(JV FOOTBALL) Glasgow 22  Barren Co.  12

(BCMS FOOTBALL)  7TH - Barren Co. 22    Taylor Co.  12

(BCMS SOFTBALL) District Tournament - Barren Co. 11  Monroe Co. 0  (3 innings)


SATURDAY SEPTEMBER 25
(BOYS SOCCER)  Garrard Co. 1  Barren Co. 0

(GIRLS CROSS COUNTRY) Bourbon Co. Invitational: Out of 150 runners in the Varsity 5K race. Gracie Reed finished 2nd. Chesney McPherson was 4th. The course they ran on is where the KHSAA Class 3A State Championship meet will be held this year. 

(BCMS GIRLS SOCCER)  Ohio Co. 1  Barren Co. 0

FRIDAY SEPTEMBER 24
(FOOTBALL) Russellville 43   Barren Co.  7

(BOYS SOCCER) Bruin Classic:  John Hardin 10  Barren Co.  0

THURSDAY SEPTEMBER 23
(BOYS GOLF) DISTRICT TOURNAMENT: Barren County won the district with a team score of 154, Glasgow 165, Allen Co.-Scottsville 165, Monroe Co. 183. Individually: Jameson Corbin was 1st overall with a 33, Kieler Keeney was 2nd overall with a 35. James Corbin 39, Mason Trent 47, Braeden Furlong 48

(GIRLS GOLF) DISTRICT TOURNAMENT: Landry Steenbergen finished 4th with a 41

(VOLLEYBALL) Varsity:  Allen Co.-Scottsville 3   Barren Co. 0    25-15, 25-21, 25-16
                          Freshmen: Allen Co.-Scottsville  2 Barren Co. 0    18-21, 13-21

(BCMS FOOTBALL)  7TH - Barren Co. 30   Grayson Co.  0
                                   8TH - Barren Co. 30  Grayson Co.  6
 

 TUESDAY SEPTEMBER 21
(BOYS SOCCER) Glasgow  7  Barren Co.  3

(VOLLEYBALL) Varsity - Barren Co.  2   Adair Co.  0
                            JV  - split 1-1  against Adair Co.  13-21, 21-19
                      Freshmen - Adair Co.  2   Barren Co.  0   4-21, 11-21

(BCMS FOOTBALL)  7TH - Glasgow 26   Barren Co.  0
                                  8TH -  Glasgow 28  Barren Co.  8


SATURDAY SEPTEMBER 18
(GIRLS CROSS COUNTRY) Louisville Trinity Invitational: Gracie Reed finished 8th overall. Chesney McPherson was 14th. Ran against top competition from Kentucky, Indiana, Illinois and Missouri.

(GIRLS CROSS COUNTRY) Gatorland Classic: Gracie Reed and Chesney McPherson competed in the Louisville Trinity Invitational. Top finisher was Mary Claire Warren who was 30th. 

(BOYS CROSS COUNTRY) Gatorland Classic: Top finisher was Rylee Gaffin

(VOLLEYBALL) Varsity - Barren Co. 2   Caverna  0     25-3, 25-16
                              JV - Barren Co. 2  Caverna  0   21-16, 21-13

(BCMS GIRLS SOCCER)  Barren Co. 4  Todd Central 0

FRIDAY SEPTEMBER 17
(FOOTBALL)  North Laurel 34   Barren Co.  7

(BOYS SOCCER)  Barren Co. 5   Larue Co.  1

(VOLLEYBALL) Varsity - Barren Co. 2  Butler Co. 1    26-24, 23-25, 25-20
                            JV - Barren Co. 2   Butler Co.  0   21-10, 21-7
                     Freshmen - Butler Co. 2   Barren Co. 1   21-7, 14-21, 11-15


THURSDAY SEPTEMBER 16
(VOLLEYBALL) Varsity - Barren Co. 2   Russellville  0    25-8, 25-8
                           JV - Barren Co. 2  Russellville   0   21-19, 21-7

(BCMS BOYS SOCCER)  Barren Co. 3   Allen Co. 1

(BCMS SOFTBALL)  Barren Co.  9   Drakes Creek  1
                                  Drakes Creek 4   Barren Co.  2

TUESDAY SEPTEMBER 14
(BOYS GOLF) Barren Co. 162, Glasgow 173, South Warren 175
Individually: Jameson Corbin 33, Kieler Keeney 38, Braeden Furlong 43, James Corbin 48, Mason Trent 49


(GIRLS SOCCER) Barren Co. 3   South Warren  2

(VOLLEYBALL) Varsity - Barren Co. 3  Glasgow  0    25-15, 26-24, 27-25
                          Freshman - Barren Co. 2   Glasgow  1   21-8, 20-22, 21-15

(BCMS FOOTBALL)  7TH - Barren Co. 8  South Warren  6
                                   8TH - South Warren 22   Barren Co.  6

(BCMS SOFTBALL)  South Warren 10   Barren Co.  0
                                   South Warren  10  Barren Co.  1

MONDAY SEPTEMBER 13
(GIRLS SOCCER) Barren Co.  3  Warren East  1

(BOYS GOLF) Barren Co. 164  Green Co. 169.  Individually: Jameson Corbin 38, Kieler Keeney 42, Mason Trent 43, Kellan Kidd 44

(JV FOOTBALL) South Warren 39  Barren Co.  0

(FRESHMAN FOOTBALL) South Warren 22   Barren Co.  6

(BCMS GIRLS SOCCER) South Warren  4  Barren Co. 3

(BCMS SOFTBALL)  Barren Co. 7  Franklin-Simpson 2
                                  Franklin-Simpson 4  Barren Co.  3


SATURDAY SEPTEMBER 11
(VOLLEYBALL)  Monroe Co.  3  Barren Co. 0    25-19, 25-9, 25-20

(GIRLS SOCCER) Hart Co. Invitational :  Larue Co. 2  Barren Co. 1
                                                                 Barren Co. 2  Taylor Co.  1

(BOYS GOLF) Bowling Green Invitational: Trojans finished 14th out of 18 teams with a team score of 345. Individually:Jameson Corbin 80, Mason Trent 85, Kieler Keeney 86, James Corbin 94, Braeden Furlong 111

(CROSS COUNTRY) Central Hardin Invitational: Trojanettes finished 4th out of 12 teams. Top finishers: Chesney McPherson was 4th and Gracie Reed finished 9th. Trojans finished 12th out of 17 teams. Top finisher: Brody Miller was 30th.


FRIDAY SEPTEMBER 10
(FOOTBALL) Barren Co. 35  Monroe Co. 13

(JV BOYS SOCCER)  Barren Co.  4   Edmonson Co. 0

THURSDAY SEPTEMBER 9
(VOLLEYBALL) Varsity - Barren Co. 2   Caverna  0    25-21, 25-11.   Barren Co. only had 9 players, 4 starters were quarantined due to Covid protocols.    JV - Barren Co. 2  Caverna 1   21-23, 21-11, 21-6

(BOYS SOCCER) Ohio Co. 10   Barren Co.  0

(FRESHMAN FOOTBALL) Barren Co. 26   North Hardin  0
 

(BCMS BOYS SOCCER)  Meade Co. 8  Barren Co. 1

WEDNESDAY SEPTEMBER 8
(GIRLS SOCCER) Bowling Green  2   Barren Co.  0

TUESDAY SEPTEMBER 7
(BOYS SOCCER) Campbellsville  4   Barren Co. 1

(GIRLS SOCCER) Southwestern Pulaski 6  Barren Co. 2
                                  JV - Southwestern Pulaski  5  Barren Co.  0

(BCMS SOFTBALL)  Barren Co. 9   Allen Co. 7
                                  Allen Co. 5   Barren Co.  4


MONDAY SEPTEMBER 6
(JV FOOTBALL) North Hardin  12   Barren Co.  6

SATURDAY SEPTEMBER 4
(GIRLS GOLF) GENE HILEN INVITATIONAL AT JUNIPER HILLS GOLF COURSE IN FRANKFORT: Trojanettes finished 11th as a team. Individually: Landry Steenbergen 86, Lucy Zalla 94, Kinsey Edwards 98, Rachel Britt 98, Tinsley Neagle 106

(CROSS COUNTRY) Owensboro Invitational: Girls 5K Barren County finished 2nd out of 7 teams. Individually: Top finishers were Gracie Reed who finished 1st, Chesney McPherson placed 4th. Boys 5K Top finisher was Brody Miller who finished 14th. 

 FRIDAY SEPTEMBER 3
(FOOTBALL)  Barren Co. 24   Warren East  21

THURSDAY SEPTEMBER 2
(BOYS SOCCER)  Glasgow  4  Barren Co.  1

(VOLLEYBALL) Varsity - Allen Co.-Scottsville  3  Barren Co.  0    16-25, 11-25, 12-25
                              JV - Barren Co. 2  Allen Co.-Scottsville  1   18-21, 21-14, 21-11

(BCMS SOFTBALL) Barren Co.  8   Grayson Co. 1
                                 Barren  Co.  16   Grayson Co.  0
  
MON. AUGUST 30
(BOYS SOCCER) Barren Co.  9   Allen Co.-Scottsville  1

(VOLLEYBALL) Varsity - Barren Co. 2  Warren Central  0   25-15, 25-13
                             JV - Barren Co. 2   Warren Central  0    21-12, 21-16
                      Freshmen - Barren Co. 2  Warren Central  1   20-22, 21-8, 21-19

(BCMS SOFTBALL) Barren Co. 14   Bowling Green  0

(BCMS BOYS SOCCER)  Drakes Creek  10   Barren Co. 0

(BCMS GIRLS SOCCER)  Drakes Creek  5   Barren Co. 0

SAT. AUGUST 28
(GIRLS CROSS COUNTRY) Warren East Twilight - Barren Co.placed 7th out of 18 teams
Individually: Gracie Reed placed 1st, Chesney McPherson was 2nd

(BOYS CROSS COUNTRY) Warren East Twilight- Barren Co. finished 11th out of 15 teams
Individually: Brody Miller and Rylee Gaffin were the top finishers for Barren 
 
(VOLLEYBALL) Battle in the Barrens: Barren Co. 2  Monroe Co. 0 - 25-15, 25-22
                                                             Barren Co. 2  Russellville 0 - 25-13, 25-21
                                                             Barren Co. 2  Butler Co.  0 - 25-23, 29-27
                                                             Barren Co.  2  McCreary Central 0 - 26-24, 25-13
                                                            Metcalfe Co. 2   Barren Co. 0  12-25, 16-25
                                                             Barren Co. 2   Warren Central  0  25-11, 25-10
                                         (Semifinals) Barren Co. 2  McCreary Central 0  25-19, 25-22
                               (Championship) Metcalfe Co. 2  Barren Co.  1  15-25, 25-16, 10-15

(BOYS SOCCER) Russellville Classic - Barren Co. 2  Lyon Co.  1
                                                                Greenwood 10  Barren Co.  0

(BOYS GOLF) Franklin-Simpson Invitational: Played against 15 other teams. Barren Co. finished 4th behind Marshall Co., Bowling Green and Franklin-Simpson with a Team score 308.  Individually: Jameson Corbin 72, Kieler Keeney 77, Mason Trent 79, Braeden Furlong 80, Kellan Kidd 93

(BCMS SOFTBALL) Warren East Invitational: Drakes Creek 3  Barren Co. 2
                                                                          Barren Co. 14   Logan Co.  0
                                                                         Barren Co. 8  Owensboro Catholic  0

FRI. AUGUST 27
(FOOTBALL)  Adair Co. 34   Barren Co.  26  (2 overtimes)

THU. AUGUST 26
(VOLLEYBALL) Varsity - Adair Co. 2  Barren Co.  0 - 25-14, 25-21

(BOYS GOLF) Glasgow 153   Barren Co. 154 - Individually: Jameson Corbin 34, Kieler Keeney 39, Braeden Furlong 40, Kellan Kidd 41, Mason Trent 48. 

(BOYS JV GOLF)  Glasgow 190  Barren Co. 193 - Individually: Evan Johnson 39, Eli Hodge 44, Jay Houchens 58, Mathew Estes 59, Cameron Combs 61, Aiden Mayhew 66

(FRESHMAN FOOTBALL)  Central Hardin 22  Barren Co. 0

(BCMS FOOTBALL) 8TH - Monroe Co. 44  Barren Co. 8

(BCMS SOFTBALL) Barren Co. 21   Glasgow 0
                                 Barren Co.  8   Glasgow  0

WED. AUGUST 25
(BOYS SOCCER)  Barren Co. 10  Butler Co.  1

TUE. AUGUST 24
(BOYS SOCCER)  Barren Co. 2   Muhlenberg Co.  2  (TIE)

(BOYS GOLF) Barren Co. 165   Hart Co. 188 - Individually: Jameson Corbin 40, Mason Trent 41,  Braeden Furlong 42, Kieler Keeney 42, James Corbin 44.

(VOLLEYBALL) Varsity - Barren Co. 3   Glasgow  1   20-25, 25-22, 25-23, 25-22.
                            JV - Barren Co. 2   Glasgow  0    21-14, 21-13

(BCMS GIRLS SOCCER)  Glasgow  8   Barren Co. 0


MON. AUGUST 23
(GIRLS SOCCER)  Somerset 1  Barren Co. 0

(VOLLEYBALL) Varsity - Hart Co.  2   Barren Co.  0  - 24-26, 20-25
                            JV - Hart Co. 2   Barren Co.  1  - 21-23, 21-18, 15-21

(BCMS SOFTBALL)  Barren Co. 23   Monroe Co.  0
                                  Barren Co. 16   Monroe Co.  5

SAT. AUGUST 21
(BOYS GOLF) Glasgow Invitational: Barren Co. finished 3rd as a team with a score of 320. Individually: Kieler Keeney 74, Jameson Corbin 76, James Corbin 82, Braden Furlong 88, Kellan Kidd 91.

(GIRLS GOLF) Russell County Invitational: Barren Co. finished 5th as a team. Individually: Landry Steenbergen 87, Kenzie Edwards 92, Lucy Zalla 100, Rachel Britt 115, Saylor Williams 132

 
FRI. AUGUST 20
(FOOTBALL)  Metcalfe Co. 27  Barren Co. 13

THU. AUGUST 19
(BOYS SOCCER)  Barren Co.  4    Logan Co.  0

(BOYS GOLF) Barren Co. 163  Metcalfe Co. 175. Individually: Jameson Corbin 39, Mason Trent 43, James Corbin 40, Braeden Furlong 41, Evan Johnson 46, Kieler Keeney 40, Kellan Kidd 38

TUE. AUGUST 17
(VOLLEYBALL) Varsity - Metcalfe Co. 2  Barren Co. 0     25-5, 25-14
                           JV - Metcalfe Co. 2  Barren Co.  0    21-19, 21-18
                        Freshmen - Barren Co. 2  Metcalfe Co.  0    21-12, 21-7

(GIRLS SOCCER) Barren Co. 6   Glasgow 0

(BOYS GOLF) Barren Co. 169   Allen Co.-Scottsville  177.  Individually: Jameson Corbin 35, Mason Trent 44, Braeden Furlong 45, James Corbin 45, Kieler Keeney 46

(BCMS FOOTBALL) 7TH - Warren East 12  Barren Co. 0
                                  8TH - Warren East 22   Barren Co.  8

(BCMS SOFTBALL)  Allen Co. 3   Barren Co. 0
                                  Allen Co. 7   Barren Co.  3

MON. AUGUST 16
(BOYS SOCCER)  Bardstown  4   Barren Co.  0

(GIRLS SOCCER)  Barren Co. 10  Monroe Co.  0
                               JV - Barren Co. 7   Monroe Co.  0

(VOLLEYBALL) Varsity - Barren Co. 2  Cumberland Co. 0    25-12, 25-10
                              JV - Barren Co.  2   Cumberland Co.  0   21-6, 21-5
                        Freshmen - Barren Co. 2  Cumberland Co. 0    21-4, 21-5

(GIRLS GOLF)  vs Metcalfe County. 9 hole team score 190. Individually: Landry Steenbergen 43, Rachel Britt 46, Kinsey Edwards 49, Lucy Zalla 52

(BOYS GOLF) vs Metcalfe County. Barren Co. 176   Metcalfe Co. 193

(BCMS SOFTBALL) Barren Co. 10   Bowling Green 0
                                 Barren Co. 6  Bowling Green 3

SAT. AUGUST 14
(GIRLS GOLF) Pulaski Co. Inv. - Team finished 10th with a score of 425. Individually: Landry Steenbergen 86, Rachel Britt 104, Kinsey Edwards 112, Tinsley Neagle 123, Saylor Williams 137

(BOYS SOCCER)  Warren East  7   Barren Co.  2

(BCMS FOOTBALL)  8TH - Barren Co. 30  Metcalfe Co. 12

(BCMS GIRLS SOCCER)  Barren Co. 10  Todd Central  0


THU. AUGUST 12
(GIRLS SOCCER)  Barren Co. 1   Logan Co.  1
(BOYS SOCCER)   Larue Co. 4  Barren Co.  2

WED. AUGUST 11
(GIRLS SOCCER)  Barren Co. 2   John Hardin  0
                               JV - Barren Co. 1   John Hardin 0

TUE. AUGUST 10
(BCMS SOFTBALL)  Barren Co. 13   Drakes Creek  3
(BCMS BOYS SOCCER)  St. Joe's 7  Barren Co. 0

MON. AUGUST 9
(BOYS SOCCER) Barren Co. 4  Hart Co. 2  -  Aden Nyekan scored 3 goals

(BOYS GOLF) Barren Co. 144   Allen Co.-Scottsville 152. Individually: Jameson Corbin 32, Braeden Furlong 36, Mason Trent 37, James Corbin 39, Kieler Keeney 41

SAT. AUGUST 7
(GIRLS GOLF) Barren County Inv. - A Team score 393 and finished 9th. Landry Steenbergen 88, Kinsey Edwards 98, Rachel Britt 99, Tinsley Neagle 108, Lucy Zalla 109. B Team score 559. MacKenzie Cummings 129, Rayleigh Tarry 143, Saylor Williams 143, Kaeden Kinslow 144.

(BOYS GOLF) Monroe County Inv. - A Team score 328. Individually: Jameson Corbin 71, 2nd overall. James Corbin 87, Mason Trent 86, Braeden Furlong 84, Evan Johnson 102. B Team score 341. Kidd 95, Syra 101, Furlong 103, Estes 110, Newton 113.

THU. AUGUST 5
(GIRLS GOLF) Glasgow Inv. - A Team score 378 and finished 4th. Individually: Landry Steenbergen 88, Kinsey Edwards 93, Rachel Britt 98, Lucy Zalla 99, Tinsley Neagle 117. B Team score 511. Lindsey Huddleston 113, MacKenzie Cummings 119, Rayleigh Tarry 119, Kayden Kinslow 160, Anana York 169. 

TUE. AUGUST 3
(GIRLS GOLF) Taylor Co. Inv. - Team finished 6th with a score 417. Individually: Landry Steenbergen 91, Kinsey Edwards 106, Rachel Britt 108, Lucy Zalla 112, Tinsley Neagle 119, MacKenzie Cummings 129.

(BOYS GOLF) SOKY Shootout at Russellville - Barren Co. finished in a tie for 4th with a team score of 320. Individually: Jameson Corbin finished 3rd with an even par 72. Mason Trent 81, James Corbin 83, Kieler Keeney 84, Braeden Furlong 86, Evan Johnson 102. 

MON. AUGUST 2
(GIRLS GOLF) Lady Gator Inv. - Team finished 12th with a score of 409. Individually: Landry Steenbergen 93, Kinsey Edwards 98, Lucy Zalla 103, Tinsley Neagle 114, Rachel Britt 121.

FRI. JULY 30
(BOYS GOLF) Spartan Clash - Team Score 326. Individually: Jameson Corbin 76,  Kieler Kenney 81, Mason Trent 83,
James Corbin 86, Braedon Furlong 94

(GIRLS GOLF) Central Hardin Lady Bruin Inv. - Barren Co. finished 11th with a team score of 409. Individually: Landry Steenbergen 88, Lucy Zalla 94, Kinsey Edwards 103, Tinsley Neagle 124, MacKenzie Cummings 136